Jakie zalety ma agrowłóknina biała w ogrodzie?

Niektóre rośliny zioła mogą zostać uszkodzone przez niespodziewaną falę upałów. Z drugiej strony, nagły chłód (lub grad) może całkowicie zniszczyć ogród. Co więcej, wrażliwe rośliny są podatne na różne zagrożenia. Oprócz niekorzystnych warunków pogodowych, zagrożeniami są także ptaki, owady, króliki i inne drapieżniki.

Rozwiązaniem tego problemu jest agrowłóknina biała. Materiał ten jest tak lekki, że można nim okryć nawet najbardziej delikatne rośliny. Tworzy on barierę, przez którą zagrożenia nie są w stanie przeniknąć. Istnieją cztery powody, dla których warto używać agrowłókniny.

1. Wydłużenie sezonu wegetacyjnego

Oprócz ochrony roślin przed zimnem, agrowłóknina biała ma jeszcze jedną ważną zaletę. Może wydłużyć sezon wegetacyjny, ponieważ jest materiałem izolacyjnym. Warstwy agrowłókniny ogrodniczej pomagają utrzymać ciepło młodych ziemniaków i zielonych warzyw. Podobnie, materiał ten utrzyma ciepło późnego jarmużu, kapusty i różnych warzyw korzeniowych przez całą zimę.

Dzięki tym „kocom”, jesienią można także chronić pomidory przed pierwszymi przymrozkami. Miej agrowłókninę pod ręką, jeśli mieszkasz w strefie mrozoodporności 6 lub niższej dla wszystkiego, co uprawiasz. Przymrozki mogą wystąpić już we wrześniu, więc uważaj na wrażliwe rośliny. Warto mieć na uwadze, że agrowłóknina biała jest nie tylko lekka, ale także przepuszcza światło. Oznacza to, że możesz utrzymać swoje odporne na zimę uprawy w cieple, długo po tym, jak reszta ogrodu zwiędnie i zamieni się w ściółkę.

2 Ochrona młodych drzew i kwitnących krzewów.

Biała agrowłóknina może oczywiście zapewnić ochronę różnym rodzajom wrażliwych roślin. Czy posadziłeś w tym sezonie młode drzewa owocowe lub orzechowe? Aby zapewnić im ciepło i bezpieczeństwo podczas zimy, należy owinąć je kilkoma warstwami materiału. Zwiększy to dziesięciokrotnie ich szanse na przetrwanie. Nie tylko ich rdzenie pozostaną ciepłe, ale będą również bezpieczne przed głodnymi roślinożercami. 

3. Trzymaj kurczaki i inne zwierzęta z dala od nowo zasianych nasion

Czy masz kurczaki na wolnym wybiegu? Jestem pewien, że masz już dość dziobania przez nie świeżo posadzonych roślin w ziemi. Dopóki sadzonki się nie zakorzenią, przykryj nasiona białą agrowłókniną ogrodniczą. Wiąże się to z dodatkową pracę, ale przynajmniej zwierzęta nie zniszczą całej twojej ciężkiej pracy.

4. Izolacja w nagłych wypadkach

Chociaż nie jest to główne zastosowanie białej agrowłókniny, jest to kolejna zaleta, którą należy wziąć pod uwagę. Prawdopodobnie zauważyłeś, że pogoda nie zawsze się sprawdza. Wszystko może się zmienić w jednej chwili, ponieważ silny mróz może uderzyć bez ostrzeżenia.

Możesz zbudować tymczasową warstwę izolacji dla kurnika, klatki dla królików lub innego zewnętrznego pomieszczenia dla małych zwierząt, jeśli masz pod ręką kawałek tego materiału. W rzeczywistości można go nawet użyć do utrzymania ciepła w sytuacji awaryjnej. Lepiej jest go mieć i nigdy go nie użyć, jak w przypadku większości materiałów eksploatacyjnych, niż znaleźć się w sytuacji, w której go potrzebujesz, a go nie masz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *