Sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzą się zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak i panowie. W pokonaniu go pomóc może starannie dobrany suplement. Ważne jest to, aby bazował on na takich substancjach aktywnych, które mają szansę wzmocnić cebulki włosowe i zapobiec ich utracie. Dobrym pomysłem mogą okazać się suplementy bazujące na naturalnych składnikach.

Jakich składników poszukiwać w suplemencie na wypadanie włosów?

Suplement na wypadanie włosów powinien bazować na starannie wyselekcjonowanych substancjach aktywnych. Wśród składników, które mogą pomóc wymienić należy chociażby wyciąg z pokrzywy lekarskiej oraz wyciąg ze skrzypu polnego. To jedne z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych ziół polecanych do walki z wypadającymi włosami. Zarówno pokrzywa, jak i skrzyp stanowią cenne źródło krzemionki, która wzmacnia włosy od wewnątrz. Poza tym, zioła te zawierają sporo żelaza, którego prawidłowy poziom także jest ważny, jeśli pragnie się mieć bujną czuprynę. Kolejnym składnikiem aktywnym, na który warto zwrócić swoją uwagę jest palma sabałowa. Jest ona szczególnie pomocna dla osób, które dotknęło tak zwane łysienie androgenowe. Ze schorzeniem tym mogą borykać się zarówno panowie, jak i panie. Dzięki palmie sabałowej możliwe staje się zahamowanie enzymu 5 alfa reduktazy. To właśnie on przyczynia się do powstawania DHT, który prowadzi z kolei do miniaturyzacji mieszka włosowego.

Jaką formę suplementu wybrać i jak go stosować? 

Suplement wzmacniający kosmyki powinien posiadać formę odpowiednią dla osoby, która go przyjmuje. Niektórym do gustu mogą przypaść tabletki, które można szybko połknąć. Niemniej jednak, niektóre osoby mogą mieć problem z połykaniem dużych kapsułek. Wówczas warto wypróbować preparat posiadający formę drobnych tabletek. Alternatywą dla nich mogą być również żelki. Przypadną one do gustu przede wszystkim łasuchom. Charakteryzuje je bowiem przyjemny smak. Większość żelków bazuje na sokach owocowych. Znaleźć można w nich nie tylko wyciągi oraz ekstrakty roślinne, ale również witaminy i składniki mineralne. Bez względu na to, na jaką formę suplementu się postawi, należy pamiętać o jego systematycznym przyjmowaniu. Bardzo istotne jest także przestrzeganie zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu konkretnego środka. Zdecydowana większość suplementów na włosy nie przynosi natychmiastowych rezultatów. Pojawiają się one dopiero po kilku tygodniach regularnego zażywania wybranego preparatu. Aby wzmocnić jego działanie, warto byłoby także zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze oraz ograniczyć stres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *