Wynajem magazynu logistycznego – ile to kosztuje?

Nowoczesne magazyny można wynająć do przechowywania i dystrybuowania różnego rodzaju towarów. Dlatego wiele firm z branży logistycznej poszukuje gotowych nieruchomości na wynajem zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji miejskich. Obecnie takie wielkopowierzchniowe magazyny powstają najczęściej na terenie Górnego Śląska, w Warszawie i we Wrocławiu. A ile trzeba zapłacić za wynajęcie powierzchni magazynowej?

Koszt wynajęcia magazynu logistycznego w Polsce

Nowoczesne magazyny są przestronne i wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia, dzięki którym firma logistyczna będzie mogła rozpocząć swoją działalność bez zbędnej zwłoki. Planując wynajem magazynu w Polsce, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu od 3 do 4,5 euro/mkw za miesiąc. Przy czym najwięcej przedsiębiorcy zapłacą w Warszawie i w Krakowie, a nieco mniej we Wrocławiu, Gdańsku czy Poznaniu. Natomiast najkorzystniejsze stawki można znaleźć w takich miastach jak Białystok, Rzeszów czy Lublin.

Jakie czynniki wpływają na cenę wynajmu?

Magazyny do wynajęcia to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu firma może znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności. Cena wynajmu magazynu będzie uzależniona nie tylko od jego lokalizacji czy wielkości, ale także od odległości, jaka dzieli daną nieruchomość od ważnych węzłów komunikacyjnych. Poza tym hale mogą być puste lub wyposażone w regały, stanowiska pracy i specjalistyczne maszyny. Koszt wynajmu może być uzależniony również od aktualnego kursu euro, zastosowanych zabezpieczeń oraz długości trwania umowy. Przed podpisaniem umowy warto również sprawdzić, czy w cenie najmu zawarte jest ubezpieczenie hali. Ponieważ często przedsiębiorcy muszą dodatkowo wykupić polisę we własnym zakresie. Ponadto do ceny wynajmu, trzeba dodać również rachunki za prąd, wodę oraz inne dostępne na miejscu media. 

Kiedy warto zdecydować się na wynajem magazynu logistycznego?

Magazyny na wynajem warto rozważyć, gdy firma prężnie się rozwija i musi w krótkim czasie znaleźć nową halę w dogodnej lokalizacji, gdzie będzie można wygodnie składować towary o określonych parametrach. Wynajęcie magazynu logistycznego może być również korzystne dla nowych firm, które nie chcą wydawać dużych sum na budowę hali, ponieważ wolą przeznaczyć swój kapitał na inne działania inwestycyjne.

Wynajęcie magazynu w atrakcyjnej cenie korzystnie wpłynie na płynność finansową firmy i sprawi, że z łatwością odnajdzie się na każdym rynku. Dlatego najem profesjonalnie wyposażonej hali to dobra alternatywa dla budowania od podstaw nowego obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *