Najszybszy karykaturzysta świata na event

Choć nie odbywają się żadne zawody w tej konkurencji, tylko o jednym polskim karykaturzyście piszą, że jest najszybszy. W parze z popularnością idzie talent, ogromna pracowitość i solidność. Choć od lat pojawia się z mediach i jego nazwisko możesz kojarzyć, możliwe że nie wiesz iż jest też karykaturzystą eventowym. Poznaj karykaturzystę o którym piszą, że jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata 

Sztuka rysowania karykatur

Rysowania karykatur nie można się nauczyć w żadnej szkole. Rysowania portretów – owszem. Tylko czy w dobie powszechnej obecności smartfonów i mody na selfie, doceniamy wykonanie portretu i talent artysty? Co innego karykatura, zwana też wesołym portretem. To nie program komputerowy, lecz żywy artysta i jego wyobraźnia sprawiają, że błyskawicznie, na oczach widzów powstaje twarz. Choć podobna do rysowanej osoby, różni się od tego, co ona widzi w lustrze. 

Znany karykaturzysta Szczepan Sadurski z Karykatury.com mówi w wywiadach, że zaczął rozumieć czym jest karykatura, gdy zaczął zapominać czym jest portret. Wykształcenie plastyczne i umiejętność tworzenia portretów, niewątpliwie pomaga w tworzeniu karykatur. Gdy ktoś chce iść na skróty, nie ma podstaw i umiejętności – może rysować karykatury, ale raczej mistrzem w tym nie zostanie. 

> Ciekawostki nie tylko o karykaturach

Najszybszy karykaturzysta na event i wesele

Dawno temu Sadurski przekroczył 50 tysięcy narysowanych twarzy, które stworzył na rozmaitych eventach. To dało mu łatwość rysowania i celną umiejętność patrzenia. Zaczęły się propozycje wyjazdów zawodowych. Europa, Nowy Jork, Australia. To w Nowym Jorku po jednej z imprez prasa pisała, że Sadurski jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata. 

Mistrz kreski nie lubi udziału z konkursach, woli sam sobie wyznaczać cele i je realizować. Z nikim się nie ściga, ale na eventach rysuje na żywo to co widzi. W tempie, jakie jest odpowiednie dla jego predyspozycji oraz wieloletniego doświadczenia. Co najmniej kilka razy w miesiącu jego talent i niezwykłe umiejętności podziwiają uczestnicy firmowych i prywatnych eventów (np. wesel) w całej Polsce. 

Karykaturzysta eventowy 

Choć wielu osobom zawód karykaturzysty wciąż kojarzy się z artystą tworzącym w wakacje na deptaku po którym spaceruje duża liczba turystów, Sadurski nigdy nie był artystą ulicznym. Jest karykaturzystą eventowym, który wciąż gdzieś podróżuje. Polskę zawodowo przemierzył wzdłuż i wszerz, wielokrotnie. Samochodami, pociągami, autobusami, nawet samolotami. Klientów nie interesuje, że dzień wcześniej rysował 600 km dalej, najważniejsze jest to, aby uświetnił ich konkretną imprezę. I znów można było podziwiać jego wyjątkowy talent.
Nawet honorarium (zresztą wcale nie najwyższe) jest tym, co go co najpierw pytają ci, którzy chcą zaprosić na swój wyjątkowy event najszybszego karykaturzystę. Najważniejsze pytanie, to pytanie o dostępność konkretnego terminu. Nie dziwny się, że ten najbardziej zapracowany karykaturzysta eventowy, na część dat w kalendarzu ma po kilka zaproszeń. I w jednym dniu może uświetnić tylko jeden event.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *