Jak dobrać biustonosz do karmienia

Dobór odpowiedniego biustonosza do karmienia to wyzwanie stojące przed przyszłymi mamami, które zdecydowały się na karmienie piersią. O czym warto pamiętać planując zakup?

Rozmiarowy zawrót głowy

Biust kobiety w ciąży oraz po porodzie bardzo się zmienia, dlatego trudno jest dobrać odpowiedni rozmiar jeszcze przed urodzeniem dziecka. Należy dokładnie zmierzyć obwód pod biustem i w biuście, a następnie porównać wymiary z tabelą rozmiarów. Ważne, żeby biustonosz nie był ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny, a miseczka obejmowała całą pierś. Tył biustonosza nie powinien wyginać się w górę- oznacza to źle dobrany obwód.

W ostatnich tygodniach ciąży warto zaopatrzyć się w dwa- trzy miękkie, bawełniane staniki z możliwością regulacji, które zagwarantują komfort tak potrzebny podczas nieustabilizowanej jeszcze laktacji. Aby sprawdzić się w nocy, biustonosz powinien zapewnić wygodę podczas leżenia oraz posiadać dość mocno zabudowane miseczki. Podczas snu dobrze sprawdzą się staniki w typie sportowych. Wybieramy oddychające, przewiewne i naturalne materiały. Ramiączka powinny być na tyle szerokie, żeby nie wżynać się w ramiona.

Kilka tygodni po porodzie, kiedy poziom hormonów unormuje się, nadejdzie czas na zweryfikowanie rozmiaru i zakup biustonoszy usztywnianych, z fiszbinami. Te doskonale posłużą nam w ciągu dnia- pozwolą utrzymać biust w prawidłowej pozycji, co pomoże odciążyć kręgosłup i zadbać o dobry wygląd piersi. Na tym etapie można zaopatrzyć się w więcej sztuk staników ponieważ rozmiar nie będzie już znacząco się zmieniał.

Nie tylko mama

Pierwsze skojarzenia z biustonoszami dla mam to wygoda i łatwość odpinania. Wiele matek karmiących chce jednak wciąż czuć się kobieco, a pomoże w tym dobór odpowiedniej bielizny. Nie musi ona być nudna i stonowana- jest wiele biustonoszy dostosowanych do karmienia, które jednocześnie pięknie podkreślają biust i oferują wiele wzorów i kolorów. Bogata oferta modeli pozwala na wybór bez kompromisów. 

Aktywne mamy nie muszą rezygnować z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Odpowiednio dobrany sportowy stanik do karmienia pozwoli na zachowanie komfortu podczas aktywności fizycznej- utrzyma biust na miejscu i umożliwi zastosowanie wkładek laktacyjnych.

Ciąża i macierzyństwo to czas, w którym skupiając się na maleństwie często zapominamy o sobie. Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego biustonosza do karmienia to nie fanaberia, a kwestia ważna dla zdrowia i komfortu, a często także dla psychiki młodej mamy. Stosowanie się do powyższych wskazówek ułatwi proces wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *