Uchwyty meblowe – jakie wybrać do nowoczesnej kuchni?

Nowa kuchnia urządzona w jednym z nowoczesnych styli to nie lada wyzwanie w przypadku wyboru dekoracji i detali, które podkreślą charakter wnętrza. W zależności od wybranego stylu i rodzaju mebli należy tak wybrać uchwyty meblowe, aby te współgrały z całością, ale były również funkcjonalne i przystosowane do potrzeb domowników.

Styl loftowy

Loft czy też styl industrialny to obecnie bardzo często wybierany styl w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Kuchnia w stylu loftowym to najczęściej połączenie drewna i czerni lub grafitu, a także duża ilość metalowych dekoracji. Ściany są pokryte ozdobną cegłą, a całe wykończenie przypomina wnętrza surowe i przemysłowe. Do takich kuchni najlepiej pasują wąskie i czarne uchwyty, o podłużnym kształcie, matowe lub w połysku. Są wygodne w trzymaniu i wpasowują się w całą aranżację. Mniej widoczne są uchwyty krawędziowe, które delikatnie wystają poza krawędź frontu.

Styl glamour

Kuchnia w stylu glamour odznacza się jasnymi frontami, najczęściej białymi, perłowymi lub srebrzystymi. Nierzadko meble są wykończone na wysoki połysk, przez co odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze. Dodatkowo kuchnia posiada wiele szklanych i lustrzanych elementów. Białe i błyszczące meble lubią towarzystwo chromowanych uchwytów, które dodają blasku i elegancji. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z ich wielkością i nie stworzyć przeładowanej aranżacji. W tym przypadku również sprawdzą się uchwyty krawędziowe o wąskim i delikatnym kształcie.

Styl rustykalny

Dużo bieli i beżu, naturalne kolory oraz jasne drewno – to są cechy charakterystyczne stylu rustykalnego. Kuchnia urządzona w takim stylu posiada najczęściej meble z frezowanymi frontami, sporą ilością szafek szklanych ozdobionych szprosami. Doskonale pasujące uchwyty to czarne gałki w owalnym kształcie – są subtelne i przywodzą na myśl stare meblościanki. Równie dobrze sprawdzą się uchwyty o finezyjnych, stylizowanych kształtach. Niektóre z nich są dekorowane kwiatowym lub roślinnym motywem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *