Jaki kamień wybrać na nagrobek?

Najczęściej spotykanym materiałem do wykonania nagrobka  zdecydowanie jest granit,jest to najodpowiedniejszy rodzaj materiału ze względu na swoja trwałość. 

Granit jest skałą wulkaniczną bardzo twardą oraz złożoną z niejednorodnych kryształów o różnorodnych kolorach. Jest odporny na na zarysowania , ścieranie, dlatego tak często jest używany do wyrobów nagrobków. Granit charakteryzuje się niską nasiąkliwością,ma to wpływ na jego mrozoodporność. Dlatego z czystym sumieniem polecamy granit jako kamień do wyrobu nagrobka,

Również możemy spotkać nagrobki z piaskowca oraz marmuru. 

Marmur szlachetny materiał stosowany od starożytności jako ceny materiał budowlany   składa się w większości przeobrażenia wapieni i jest dość kruchym materiałem z pewnością jest mniej twardy od granitu co w trudnych warunkach atmosferycznych może powodować, że szybciej się zniszczy. Druga wadą marmuru jest to ze,szybko traci poler pod wpływem promieni słonecznych i z czasem robi się matowy. Zaleca się impregnowanie elementów wykonanych z marmuru w celu zabezpieczenia od brudu oraz od zminimalizowania chłonności. 

Marmur polecamy do wykonywania rzeźb oraz innych elementów dekoracyjnych,ponieważ jest materiałem bardzo plastycyzm w porównaniu do twardego granitu. 

Piaskowiec średnioziarnista, zwięzła skała osadowa powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów o średnicy 0,02-2 mm za pomocą spoiwa ilastego, krzemionkowego, wapiennego (kalcytowego, dolomitowego) lub żelazistego. Przyjmuje różne zabarwienia od szarego po żółte, czerwone i białe. Zalecany do tworzenia rzeźb oraz elementów budowlanych. Zaleca się impregnowanie w celu zabarwienia od zabrudzeń.

https://nagrobki24h.pl/nagrobki-janow-lubelski-czyli-rowniez-kamieniarstwo-budowlane-marmur-oraz-granit/

https://nagrobki24h.pl/nagrobki-bilgoraj-czyli-rowniez-kamieniarstwo-budowlane-marmur-oraz-granit/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *