Powłoki ceramiczne do samochodu, czyli warstwa ochronna dla lakieru

Każdy marzy o tym, aby jego samochód codziennie pięknie się prezentował. Niestety lakier ma to do siebie, że odpryskuje, jest wrażliwy na zarysowania, łatwo się brudzi, a z czasem nawet matowieje. Co zrobić, żeby samochód, każdego dnia wyglądał jak prosto z salonu? Rozwiązaniem jest zastosowanie powłoki ceramicznej.

Zmiany w prawie

Powłoka ceramiczna to świetny sposób na zabezpieczenie lakieru samochodu. W ostatnim czasie stała się bardzo popularna ze względu na zmiany w prawie jakie wprowadziła Unia Europejska. Chodzi mianowicie o to, że zabroniono używania do malowania samochodów lakierów, które mają w składzie między innymi ołów lub toluen. Wszystko w obawie o ich negatywny wpływ na środowisko. Od tej pory do malowania samochodów używa się lakierów wodnych. Są one mniej trwałe, co sprawia, że bardzo łatwo mogą ulec zniszczeniu. Właściciele samochodów w celu zabezpieczenia lakieru na swoim aucie używają powłoki ceramicznej. Jest skuteczną ochroną przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz różnego rodzaju zarysowaniami. Powłoka ceramiczna przylega do lakieru tworząc dodatkową warstwę zabezpieczającą.

Powłoki ceramiczne do samochodu – dwa główne zastosowania

Lakier samochodowy składa się z trzech warstw – podkładu, lakieru bazowego (nadaje autu kolor) oraz lakieru bezbarwnego. To ta ostania warstwa jest narażona na największe uszkodzenia, a one prowadzą do matowienia i powstawania rys. Są to w większości wizualne wady, które nie są bardzo szkodliwe dla samochodu. Jednak im głębsze uszkodzenia, tym większe konsekwencje powodują. Jednym z najgorszych skutków może być doprowadzenie do korozji. Dlatego tak ważną rolę w dbaniu o samochód jest nałożenie na lakier powłoki ceramicznej. Po pierwsze chroni lakier i nie doprowadza do głębszych uszkodzeń. Po drugie nadaje mu blasku i pięknego wyglądu. Odpowiednio zadbana powłoka ceramiczna, posłuży nawet do 10 lat.

Powłoki ceramiczne – skład i cena

Głównymi składnikami powłoki ceramicznej jest tlenek krzemu, tlenek tytanu oraz teflon. Ten preparat powstaje przy wykorzystaniu nanotechnologii, a po związaniu się z lakierem ma grubość kilku mikronów. Powłoka ceramiczna przybiera formę płynną i po nałożeniu jej na lakier nie można już jej zmyć. Usuwana jest tylko i wyłącznie w sposób mechaniczny. Cena powłoki ceramicznej w głównej mierze jest uzależniona od tego, na jaką powierzchnie się ją nałoży oraz w jakim stanie jest lakier samochodu. Koszty tej usługi wahają się w przedziale od 1 do 5 tys. złotych.

Powłoki ceramiczne są bardzo dobrą inwestycją. Mają wpływ nie tylko na wygląd samochodu, ale również na jego ochronę. Korzystając z tej usługi warto udać się do specjalistów, którzy gwarantują zadowolenie klienta oraz długotrwałe efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *