Czy nawigacje GPS są lepsze od smartfonów? To zależy jaką mamy nawigację i jaki telefon. Wszystko sprowadza się do parametrów technicznych, które posiadają oba urządzenia. Jeśli decydujemy się używać smartfona jako nawigacji, wówczas musimy się liczyć z tym, że szybciej nam się on rozładuje. W trakcie podróży może to być kłopotliwe. Dodatkowo nie będziemy mogli z niego wówczas korzystać, by zadzwonić. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają, że smartfon ma stały dostęp do Internetu, dzięki temu aktualizuje mapy na bieżąco. To sprowadza się do tego, że ruszając w trasę będziemy mieć bardziej aktualną trasę i co za tym idzie – mniej niespodzianek w drodze. Nie zaskoczą nas remonty, korki czy wypadki. Posiadając oddzielne urządzenie GPS trzeba pamiętać, by odpowiednio wcześniej zadbać o aktualizację map. W przeciwnym razie w czasie jazdy będą mogły zdarzyć się sytuację nieprzewidziane przez nasze urządzenie. Za korzystaniem ze smartfona często przemawia lenistwo kierowców. Telefon ma dziś prawie każdy i nosi go przy sobie. O nawigacji GPS trzeba już specjalnie pamiętać. Sprawdzi się ona na pewno na dalekich trasach, jej bateria jest niezwykle wytrzymała, bardziej niż w przypadku smartfona. Ekran nawigacji samochodowej - jaki wybrać? Nie tak łatwo jest podjąć decyzję, którą nawigację GPS kupujemy. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli. Producenci prześcigają się w swoich ofertach, ale na pewno trzeba zwracać uwagę na ekran nawigacji. Najpopularniejsze są te o przekątnej od 5 do 7 cali. Przekątna ekranu poniżej 5 sprawdzi się w małych autach. Właściciele pojazdów średniej wielkości powinni wziąć pod uwagę przekątną ekranu wynoszącą 6. Z kolei w dużych autach sprawdzi się jeszcze większy ekran nawigacji o przekątnej 7 cali. Oczywiście im większy ekran, tym lepiej widać mapy, z których korzystamy. Jednak w niektórych samochodach zwyczajnie nie ma miejsca na duże ekrany. Kolejna ważna kwestia dotyczy rozdzielczości ekranu. Warto poszukać takiej nawigacji, która ma ekran w rozdzielczości 800 x 480 i posiada specjalne osłony przeciwsłoneczne. To istotne, by w czasie ostrego słońca móc korzystać bez problemu z nawigacji w aucie. System operacyjny w nawigacji Decydując się na nawigację naturalnym wyborem wydaje się ten wskazujący na urządzenie bardziej uniwersalne, łatwiejsze w użyciu. Dlatego trzeba sprawdzić, który system dysponuje większą ilością map do wgrania. Okazuje się, że może to być Windows CE lub mniej znany Windows Mobile. Jeśli natomiast chcemy coś innego niż Windows, to możemy rozważyć Symbiana. Pamiętajmy, że nie każde mapy pasują do każdej nawigacji.Jest to kluczowa kwestia, którą trzeba mieć na uwadze podczas poszukiwań nawigacji GPS.

Nawigacja samochodowa – jaką wybrać?

Czy nawigacje GPS są lepsze od smartfonów?

To zależy jaką mamy nawigację i jaki telefon. Wszystko sprowadza się do parametrów technicznych, które posiadają oba urządzenia. Jeśli decydujemy się używać smartfona jako nawigacji, wówczas musimy się liczyć z tym, że szybciej nam się on rozładuje. W trakcie podróży może to być kłopotliwe. Dodatkowo nie będziemy mogli z niego wówczas korzystać, by zadzwonić. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają, że smartfon ma stały dostęp do Internetu, dzięki temu aktualizuje mapy na bieżąco. To sprowadza się do tego, że ruszając w trasę będziemy mieć bardziej aktualną trasę i co za tym idzie – mniej niespodzianek w drodze. Nie zaskoczą nas remonty, korki czy wypadki. Posiadając oddzielne urządzenie GPS trzeba pamiętać, by odpowiednio wcześniej zadbać o aktualizację map. W przeciwnym razie w czasie jazdy będą mogły zdarzyć się sytuację nieprzewidziane przez nasze urządzenie. Za korzystaniem ze smartfona często przemawia lenistwo kierowców. Telefon ma dziś prawie każdy i nosi go przy sobie. O nawigacji GPS trzeba już specjalnie pamiętać. Sprawdzi się ona na pewno na dalekich trasach, jej bateria jest niezwykle wytrzymała, bardziej niż w przypadku smartfona.

Ekran nawigacji samochodowej – jaki wybrać?

Nie tak łatwo jest podjąć decyzję, którą nawigację GPS kupujemy. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli. Producenci prześcigają się w swoich ofertach, ale na pewno trzeba zwracać uwagę na ekran nawigacji. Najpopularniejsze są te o przekątnej od 5 do 7 cali. Przekątna ekranu poniżej 5 sprawdzi się w małych autach. Właściciele pojazdów średniej wielkości powinni wziąć pod uwagę przekątną ekranu wynoszącą 6. Z kolei w dużych autach sprawdzi się jeszcze większy ekran nawigacji o przekątnej 7 cali. Oczywiście im większy ekran, tym lepiej widać mapy, z których korzystamy. Jednak w niektórych samochodach zwyczajnie nie ma miejsca na duże ekrany. Kolejna ważna kwestia dotyczy rozdzielczości ekranu. Warto poszukać takiej nawigacji, która ma ekran w rozdzielczości 800 x 480 i posiada specjalne osłony przeciwsłoneczne. To istotne, by w czasie ostrego słońca móc korzystać bez problemu z nawigacji w aucie.

System operacyjny w nawigacji

Decydując się na nawigację naturalnym wyborem wydaje się ten wskazujący na urządzenie bardziej uniwersalne, łatwiejsze w użyciu. Dlatego trzeba sprawdzić, który system dysponuje większą ilością map do wgrania. Okazuje się, że może to być Windows CE lub mniej znany Windows Mobile. Jeśli natomiast chcemy coś innego niż Windows, to możemy rozważyć Symbiana. Pamiętajmy, że nie każde mapy pasują do każdej nawigacji.Jest to kluczowa kwestia, którą trzeba mieć na uwadze podczas poszukiwań nawigacji GPS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *